BMW X6 M

BMW X6 M je športové SUV alebo presnejšie SAC (Sport Activity Coupé), ktoré vyrába nemecká automobilka BMW. Zákazníkom je na trhu k dispozícii od roku 2009. Tento automobil sa radí medzi najrýchlejšie SUV sveta.

BMW X6 M
zdroj: topspeed.com

BMW X6 M má mohutné línie a čistú dynamiku. Línia strechy dynamicky klesá smerom dozadu, kde splýva s vystupujúcou líniou bokov. Športový charakter automobilu vytvárajú aerodynamicky optimalizované vzduchové kanály v obklade blatníkov a v lemoch kolies. Dvojité koncovky výfukov sú vyjadrením špičkového výkonu.
BMW X6 M je vybavené vysoko výkonným motorom V8 s charakteristikami prispôsobenými jeho povahe. Pri zdvihovom objeme 4395 cm3 disponuje maximálnym výkonom 408 kW.

X6 M má karosériu s pevnou štruktúrou, ktorá chráni posádku auta pri náraze. Bohatá bezpečnostná výbava automobilu obsahuje okrem šiestich airbagov aj aktívne opierky hlavy na predných sedadlách.

Interiér tohto automobilu je znakom vysokého komfortu. Kokpit sa vyznačuje štýlovou eleganciou a športovou ergonómiou. Kožené sedadlá poskytujú jazdný komfort súčasne s vynikajúcou oporou tela. Podobne ako BMW X5 M aj X6 M disponuje veľkým priestorom v celom automobile. Vodič a spolujazdec majú dostatok miesta pre nohy aj hlavu. Vzadu sa nachádza miesto pre dvoch cestujúcich, ktoré poskytuje dostatok priestoru aj kvôli plochej podlahe bez stredového tunela. Batožinový priestor je tiež nadštandardný.

K štandardnej výbave tohto automobilu patrí napríklad kožený volant, elektrické ovládanie sedadiel s pamäťou, dvojzónová automatická klimatizácia, či automatické ovládanie veka kufra.

Napriek vysokej spotrebe BMW X6 M spĺňa emisnú normu EU5 a aj emisný limit LEV II.

Technické parametre

Dĺžka 4876 mm
Šírka 1983 mm
Výška 1684 mm
Rázvor náprav 2933 mm
Celková hmotnosť 2905 kg
Priemerná spotreba paliva 13.9 l/100 km
Max. rýchlosť 250 km/h

Video: